Ramazan ÖZTÜRK

439

Av.Ramazan ÖZTÜRK


1966 Yılında Kırşehir, Akçakent, Ömeruşağı Köyü’nde doğdu. İlk öğrenimini köyünde, orta öğretimini ise Kayseri Pazarören’de bulunan Mimar Sinan Öğretmen Lisesi’nde tamamladı.
1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne başlayıp, 1988 yılında mezun oldu. Avukatlık stajını tamamlayarak 1989 yılında bir avukatlık bürosunda serbest avukat olarak çalışmaya başladı.
1991-2014 yılları arasında 24 yıl süre ile Kuralkan Holding Hukuk Müşavirliği görevini yaptı.
2003 yılında ÖYDER Kırşehirliler Derneği Kurucu üyesi ve Kurucu Başkanı olarak görev yaptı , 2008 yılında Pendik Dernekler Federasyonu kuruluş çalışmalarına katıldı ve PENDEF Kurucusu Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Kısa adı TOSİDER olan Tuzla Organize Sanayici ve İşadamları Derneği kurucu heyetinde görev aldı. Hukukun Üstünlüğü Derneği, Hukuki Araştırmalar Derneği ve Hukukçular Derneği üyesi olup, Kırşehirliler Kültür Eğitim Yardımlaşma Derneği Kurucu üyesi, Kurtköy Spor Kulübü üyesi ve bir dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı, 2014 Yerel Seçimlerinde Pendik Meclis Üyesi oldu, 3 yıl kadar Pendik Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı.
Halen Pendik Belediyesi Meclis ve Encümen üyesi olarak, Deniz Feneri Derneği üyesi ve Genel Kurul Delegesi olarak, Yenişehir Ulu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği  üyesi Başkan Yardımcısı olarak, Pendik Merkezde AHİ HUKUK Ofisinde oğlu ile birlikte serbest avukat olarak görev yapmaktadır.
11 Haziran 2017 tarihinde PENDEF Genel Kurulunda katılan tüm delegelerin oyunu alarak oybirliği ile PENDEF Genel Başkanı seçilmiş olan Av.Ramazan Öztürk evli ve 1erkek 3 kız çocuk babasıdır.