Fuat ŞENGÜL

3017

Trabzon’un Of ilçesinde 07/10/1962 yılında doğan Fuat Şengül, Pendik İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 14 yaşında kuyumculuk mesleği ile tanışan Şengül aynı zamanda PENDEF Başkanlığını yürütmüştür.

Pendik Karadenizliler Derneğini ve 2,5 yıllık bir uğraşıdan sonrada Pendik Dernekler Federasyonunu kurarak Pendik’in sorunlarına çözüm üretmenin yollarını aradı.

Şengül: Kaynarca’ya Lise yapılması imza kampanyası başlattı. Kaynarca’daki Deniz Caddesi üzerine kurulan Salı pazarının kaldırılıp arka sokaklara alınması için esnaftan kaşeli imza topladı. Yıldırım Beyazıt ilköğretim okulunun kaloriferlerinin yapılmasını hızlandırdı. Sivil toplum kuruluşlarını daha güçlü hale getirebilmek için Pendik Dernekler Federasyonunun kurulmasına vesile oldu.

İyi derecede Almanca, Romanca bilen Şengül, tarihte kendine Recep Yazıcıoğlu’nu örnek alıyor. Bu günkü mesleği olmasa otomobil tamircisi, ya da uçak teknisyeni olmayı isteyen Şengül; siyasilerden Adnan Kahveci-Faruk Özak’ı, köşe yazarlarından Hasan Karakaya’yı, yazarlardan, Necip Fazıl Kısakürek’i beğeniyor.

En çok beğendiği ünlü ise Orhan Gencebay, Ahmet Özhan. Televizyon dizileri seyretmeyen Fuat Şengül, belgesel ve açıkoturum izliyor. Fatih Musiki Cemiyeti ile Üsküdar Musiki Cemiyetleri mezunu olan Şengül, zaman buldukça görsel sanatlarla ilgileniyor.

Renklerden en çok Turkuazı seven Şengül’ün, vazgeçemediği üç şey; çiğköfte yemek, saz dinlemek, toprakla uğraşmak. Geçmişte amatör futbol oynayan Şengül fanatik Trabzonspor taraftarı. Boş zamanlarında mekanikle uğraşıyor. Geçmişte 18 kişi ile imalat yaparken bugün 2 kişiye istihdam sağlıyor.

23 yıllık evli olan Şengül’ün 4 çocuğundan en büyük oğlunu 2007’de trafik kazasında kaybetti.

Fuat Şengül, PENDEF Başkanlığını yürütürken kuyumcu dükkanını actığı esnada hain kursunlara hedef olarak vefat etmistir. İnsan sevgisi ile yanıp tutusan Fuat Başkanımızın bir insan eli ile hayatının sonlanması herkesi oldugu gibi bizleri de derinden yaralamış olup, yokluguna alışamıyoruz.Sevgili Genel Başkanımız mekanın Cennet, makamın ali olsun, nur içerisinde yatasın.Seni dostların olarak hiç unutmayacağız Sen bizim için ölmüş degilsin, ruhun halen aramızda her zaman seni yanı başımızda hissedecegiz.
Saygı ve Sevgilerimizle. …